Rekrutacja pracowników
Coraz więcej polskich przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy, Białorusi oraz innych państw spoza Unii Europejskiej. Rekrutacja pracowników ze Wschodu czy Azji na własną rękę może okazać się jednak trudna i skomplikowana

Korzyści dla firmy:

Sprawdzeni fachowcy z krajów spoza UE
Sprawdzeni fachowcy z krajów spoza UE
Szybka legalizacja pobytu i pracy kandydatów
Szybka legalizacja pobytu i pracy kandydatów
Wygodny leasing pracowniczy
Wygodny leasing pracowniczy
Jedna faktura na koniec miesiąca
Jedna faktura na koniec miesiąca

Zawiłe przepisy prawa stwarzają ryzyko, że proces zatrudnienia cudzoziemców będzie generował wysokie koszty i wymagał angażowania czasu własnych pracowników. Samodzielna rekrutacja bez doświadczenia może przebiegać także nielegalnie. Właśnie dlatego proces pozyskiwania pracowników zza granicy najłatwiej przeprowadzić z pomocą wyspecjalizowanej agencji pracy.

W HRLeasing od wielu lat z powodzeniem rekrutujemy fachowców i pracowników fizycznych, którzy mogą rozpocząć pracę w zakładach produkcyjnych w Polsce lub Niemczech. Dzięki doświadczeniu, znajomości rynku oraz potrzeb kandydatów do pracy z krajów Europy Wschodniej, wiemy jak idealnie rekrutować odpowiednie osoby.

Proces rekrutacji pracowników ze Wschodu — Jak wygląda? 

  • Audyt potrzeb — Procedurę zatrudnienia obcokrajowców rozpoczynamy od zebrania informacji o potrzebach kadrowych firmy. Dzięki temu możemy szybko pozyskać pracowników z wymaganymi umiejętnościami i kwalifikacjami. 
  • Rekrutacja pracowników ze Wschodu — Przeprowadzamy stałą analizę rynków wschodnich. W procesie rekrutacji pracowników wykorzystujemy wiele kanałów komunikacji z potencjalnymi kandydatami. Działamy także w oparciu o wypracowaną sieć kontaktów z zagranicznymi partnerami biznesowymi. 
  • Przygotowanie pracowników do pracy w Polsce lub Niemczech — Zrekrutowanym pracownikom ze Wschodu oferujemy pełną opiekę naszych koordynatorów. Dbamy o odpowiednie umowy i onboarding w nowym miejscu pracy. Zapewniamy zakwaterowanie dla obcokrajowców z zagranicy, w tym dla pracowników fizycznych. 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy i Wschodu z HRLeasing — Korzyści 

Sprawdź, dlaczego warto współpracować z naszymi biurami pośrednictwa pracy.

  • Własne centra rekrutacyjne za granicą — Dysponujemy własnymi oddziałami rekrutacyjnymi na Białorusi, Ukrainie, w Mołdawii i Armenii. Dzięki naszym biurom pośrednictwa pracy znajdujemy pracowników ze Wschodu szybko i skutecznie. 
  • Sprawdzeni pracownicy ze Wschodu — Specjalnie dla naszych klientów rekrutujemy obcokrajowców, którzy posługują się językiem polskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym. W razie potrzeby organizujemy dla nich kursy językowe. Wszyscy pracownicy ze Wschodu mają odpowiednie umiejętności i uprawnienia.  
  • Fachowcy z uprawnieniami — Specjalizujemy się w rekrutacji pracowników budowlanych z Ukrainy i Białorusi, a także pracowników produkcyjnych, spawaczy, automatyków czy elektryków. Rekrutowani specjaliści i inżynierowie mają stosowne uprawnienia, wymagane na miejscu pracy, które weryfikuje HRLeasing. 
  • Legalizacja pobytu i pracy obcokrajowców — W HRLeasing poza rekrutacją pracowników, świadczymy usługi legalizacji zatrudnienia obcokrajowców w Polsce. Dzięki temu szybko znajdują oni nowe miejsce pracy, a pracodawca zyskuje sprawdzonych pracowników. 

Masz pytania?

Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

Skontaktuj się

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.