Najczęstsze pytania
Poniżej znajdziesz szereg odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o usługę leasingu pracowniczego oraz rekrutację pracowników ze Wchodu do pracy w Polsce. Jeśli nie widzisz swojego pytania na liście, skontaktuj się z nami poprzez formularz u dołu strony.

Korzyści dla firmy:

Wykwalifikowani fachowcy od ręki
Wykwalifikowani fachowcy od ręki
Obsługa kadrowo-płacowa po stronie agencji
Obsługa kadrowo-płacowa po stronie agencji
Niższe koszty zatrudnienia pracownika
Niższe koszty zatrudnienia pracownika
Jedna faktura na koniec miesiąca
Jedna faktura na koniec miesiąca

Skąd pochodzą leasingowani pracownicy?

  • Pracownicy leasingowani przez HRLeasing.pl pochodzą z Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Armenii i Gruzji. Wszyscy są zweryfikowani oraz posiadają wymagane przez pracodawców uprawnienia. Mają ogromną motywację do zmiany swojego życia poprzez znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia w Polsce. Wielu przyjeżdża z rodzinami i planuje osiedlenie się w naszym kraju.

Czy pracownicy mówią po polsku?

  • Wszyscy pracownicy leasingowani przez agencję pośrednictwa pracy HRLeasing.pl mówią po polsku w stopniu komunikatywnym. Część osób, z racji pochodzenia lub rodzinnych powiązań, mówi po polsku bardzo dobrze. Wszystkim pracownikom zapewniamy bezpłatne kursy nauki j. polskiego.

Czy pracownicy są przygotowani do pracy na produkcji?

  • Podczas rekrutacji sprawdzamy praktyczne umiejętności kandydatów. Wszyscy, po odpowiednim szkoleniu stanowiskowym, podejmują pracę w zakładach produkcyjnych. Ponadto, pracownicy zrekrutowani przez HRLeasing.pl znajdują się pod stałą opieką koordynatorów agencji.

Czy firma, która chce zatrudnić obcokrajowców musi załatwiać jakieś formalności?

  • Nie. Biuro pośrednictwa pracy HRLeasing.pl przygotowuje wszystkie wymagane prawem dokumenty pracownika. Zajmujemy się legalizacją pobytu, uzyskaniem wizy, oświadczenia o powierzeniu pracy, zezwolenia na pobyt stały, pobyt czasowy lub zezwolenia na pracę typ A. Następnie pracownik jest zatrudniony przez agencję HRLeasing.pl i na podstawie umowy użyczenia pracuje we wskazanej firmie. Przedsiębiorstwo otrzymuje tylko jeden dokument – fakturę leasingu pracowniczego na koniec miesiąca.

Ile trwa oczekiwanie na pracownika spoza UE?

  • Załatwienie wszystkich formalności trwa od 1 do 3 tygodni. W tym czasie przygotowujemy wybranemu kandydatowi wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające na legalny pobyt i pracę w Polsce.

Czym się różni leasing pracowniczy od normalnego zatrudnienia?

  • Leasing pracowniczy HRLeasing.pl to bardzo wygodna forma zatrudnienia dla firm. Przedsiębiorstwo podpisuje umowę leasingu pracowniczego z agencją pośrednictwa pracy HRLeasing.pl. Potrzebni fachowcy są zatrudnieni na umowę o pracę w agencji, ale poprzez umowę leasingową „użyczają” swoją pracę w innej firmie. Przedsiębiorstwo oszczędza w ten sposób czas na poszukiwanie odpowiednich kandydatów i załatwienie legalizacji pobytu pracowników ze Wschodu. W przypadku leasingu pracowniczego firma nie musi również prowadzić działań kadrowo- płacowych.

Czy agencja bierze na siebie transport i zakwaterowanie obcokrajowców?

  • Tak. Agencja pracy HRLeasing.pl dysponuje 160 miejscami noclegowymi we własnym obiekcie w Legnicy, w standardzie hostel. Podobny obiekt ( 30 miejsc) zlokalizowany jest w Środzie Śląskiej. Oba budynki ulokowano nieopodal zakładów strefy ekonomicznej. Ponadto, pracownicy są dowożeni do Polski transportem biura pośrednictwa pracy HRLeasing.pl.

W jaki sposób mogę zgłosić zapotrzebowanie na pracowników?

  • Wystarczy wypełnić i wysłać do nas formularz zgłoszeniowy lub skontaktować się z naszym biurem pośrednictwa pracy w Legnicy. Aby zaproponować idealnych kandydatów do pracy, prosimy o informacje: ile osób i o jakich kwalifikacjach poszukuje firma oraz kiedy i gdzie powinni zacząć pracę?

Masz pytania?

Chętnie udzielimy Ci odpowiedzi.

Skontaktuj się

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.